IBM Lotus Connections - to najlepšie z Web 2.0 pre biznis

15. 01. 2009 | 12/2008 | Comments [0]

IBM Lotus Connections - to najlepšie z Web 2.0 pre biznis. Alfanumerický zápis Web 2.0 je novou mantrou v IT svete. Predpokladám, že takmer všetkým čitateľom tohto článku sú známe názvy ako YouTube, FaceBook, MySpace, LinkedIn, alebo napríklad aj slovenský Azet.sk.

IBM Lotus Connections – to najlepšie z Web 2.0 pre biznis Alfanumerický zápis Web 2.0 je novou mantrou v IT svete. Predpokladám, že takmer všetkým čitateľom tohto článku sú známe názvy ako YouTube, FaceBook, MySpace, LinkedIn, alebo napríklad aj slovenský Azet.sk. Ide o servery sprostredkujúce kontakty, umožňujúce ukladanie vlastného obsahu na web, vytváranie vlastnej homepage ako jedného veľkého osobného profilu (MySpace), resp. agregujúce obľúbené linky browsujúcich používateľov internetu na jednom mieste, zoradené podľa relevancie a ohodnotené podľa kvality obsahu (del.icio.us). Mnohé z uvedených webových stránok sa spájajú najmä s voľnočasovými aktivitami. Ako teda získať pridanú hodnotu z Web 2.0 nástrojov pre biznis?

Máte zavedený firemný intranet ? Stáva sa aj vo vašej spoločnosti, že zamestnanci prezerajú intranet len kvôli obedovému menu v podnikovej kantíne? Chcete, aby sa aktívnejšie zapájali do života vašej spoločnosti a stali sa viac angažovanými? Ak ste odpovedali áno, je tu čas na nasadenie Lotus Connections. V júni 2007 bol oficiálne uvedený na trh social software produkt Lotus Connections. Ide o odpoveď IBM na všadeprítomný Web 2.0 boom. Tento produkt obsahuje päť kľúčových web 2.0 nástrojov použiteľných v akejkoľvek organizácii. Dostupnosť jednotlivých funkcionalít je zabezpečená prostredníctvom tenkého klienta (browser), ale aj pomocou Lotus Notes 8, či Lotus Sametime, resp. cez proprietárne riešenú webovú aplikáciu. Pozrime sa teda čo Lotus Connections prináša.

Image gallery

PDF attachement

Download PDF version of article


Write review